Brainfact: Personalized Medicine en DSM-V
Organisaties
- Brainfact
Contactpersoon
-
drs Suzan Möller
- info@brainfact.nl
- 020-4650153
Links
Status
- Experimentfase
Extra informatie
- Publicatiedatum: 20.01.2009
- Gewijzigd: 20.01.2011 20:10u
Omschrijving
Personalized Medicine & DSM-V: Nieuwe ontwikkelingen in de diagnostiek en behandeling van psychiatrische problematiek.
Brainfact maakt deel uit van het wereldwijd netwerk van de Brainresource Company, heeft de beschikking over een lab met een gestandaardiseerde testbatterij en een grote braindatabase met normgroepen.en klinische groepen. De diagnostiek is erop gericht een beter op de persoon afgestemde behandeling mogelijk te maken. De diagnostiek wordt nu gebruikt voor ontwikkeling psychofarmaca, neurofeedback bij ADHD en RTMs bij depressie en parkinson.
Waarom is het een innovatie?
Personalized Medicine is een nieuwe benadering waarbij het hoofddoel is om tot effectievere behandelingen te komen door het personaliseren van behandeling.
Uiteindelijk zou dit moeten leiden tot zowel kwalitatief betere zorg (meer client-gerichte medicatie en verdere behandeling) en kosten-reductie: kosten 2e lijn, diagnostiek, psychiatrische consulten en niet hoeven shoppen.
Brainfact zich explicitiet op de doelgroep, waarbij diagnostiek vaak onduidelijk is of eenzelfde diagnose nog niet leidt tot een eenduidig behandeladvies en mensen tussen de wal en het schip zitten: mensen met autisme-spectrum-stoornissen, licht verstandelijke handicap en mensen met niet-aangeboren hersenlestel.
Aanpak
T.b.v. 1e-lijn richten op particuliere clienten. Echter de doelgroep heeft vaak niet veel te besteden. Dus velen zullen op dit moment verwezen worden naar de 2e lijn.
Samenwerking met instellingen voor pilots.
Samenwerking met universiteiten voor onderzoek en publikatie.
Resultaten
Neurofeedback lijkt zeker geschikte behandelmethode voor ADHD, epilepsie en slaapstoornissen.
Personalized Medicine lijkt zeer goeie methodiek voor gerichte psychofarmaca bij mensen, waarbij medicatie niet aanslaat, danwel ernstige bijwerkingen heeft en voor effectieve neurofeedbackbehandeling en RTMs.
We zijn voortdurend bezig kosten en baten af te wegen en deze zullen inzichtelijk gemaakt moeten worden. De diagnostiek is wel zeer goed, laagdrempelig en zeker goedkoper dan diagnostiek binnen de GGZ of ziekenhuizen, alleen levert deze geen DSM-classificatie, waarop momenteel de DBC-struktuur en de geprtocolleerde behandelingen gericht zijn.
Documenten
Geïnteresseerden (1)
Je dient in te loggen om te kunnen reageren.




Reacties (0)