Innovatieve Acties Brabant (IAB)
Organisaties
- NV Brabante Ontwikkelings Maatschappij (BOM)
Contactpersoon
-
Drs. Igor Heinen, projectmanager
- IHeinen@bom.nl
Contactpersoon
-
Drs. Dick de Jager, programmamanager
Links
Status
- Experimentfase
Extra informatie
- Publicatiedatum: 29.07.2008
- Gewijzigd: 02.03.2010 09:51u
Omschrijving
De derde editie van het programma Innovatieve Acties Brabant (IAB) 2006-2008 stimuleert innovatieve oplossingen voor de vergrijzing. Het programma helpt Noord-Brabant om een Europees experimenteer- en ontwikkelcentrum te worden op het gebied van vernieuwende oplossingen voor de vergrijzing en ondersteunt projecten die hier aan bijdragen.
Waarom is het een innovatie?
Het gaat vooral om clusters van innovatieve bedrijven, kennisinstellingen en zorginstellingen die willen innoveren om ouderenzorg efficiënter te maken of het welzijn van ouderen te bevorderen. Een bijzonder aandachtspunt is dementie.
Aanpak
De projecten staan in het teken van vraaggericht werken en intensieve samenwerking tussen het bedrijfsleven en de zorg- en welzijnsector. Een voorbeeld hiervan is een mobiele tandartspraktijk die zodanig is toegerust om bij de zorginstanties 'aan huis' de nodige tandzorg te verlenen. Momenteel wordt hiermee in Midden-Brabant succesvol geëxperimenteerd (Stichting de Wever). De kans op opschaling is groot, met name omdat de 'nieuwe zorg via de weg' meer zorg en welzijndiensten kan toevoegen, waaronder bijvoorbeeld valpreventie of initiatieven op het gebied van beter zien en horen. Een ander project is de ontwikkeling van een uitwasbaar decubitisvertragende incontinentieonderlegger waarbij niet alleen aan de welzijn van de patient, maar ook aan het milieu wordt bijgedragen. De M-Book is een interactief fotoalbum dat voorziet in het opnemen en afspelen van een geluidsfragment bij iedere pagina. Door deze toevoeging wordt een nieuwe boeiende ervaring geïntroduceerd bij dementerenden waardoor zij enige tijd zelfstandig bezig zijn, met als verdienste dat een verzorger minder ‘geclaimd' wordt. Maar naast innovatieve producten ontwikkelen worden in een aantal projecten ook de gebruikers (de ouderen consument / patiënt) actief betrokken bij het nadenken over oplossingen in de wereld van voeding, beweging en vrije tijdsbesteding.
Geïnteresseerden (2)
Je dient in te loggen om te kunnen reageren.




Reacties (0)